Menu Zamknij

Rozmowa z samochodem – już niedługo?

Sterowanie głosowe zagościło w świecie samochodów już kilkadziesiąt lat temu, jednakże pozostawało niemal zawsze na niskim poziomie. Główne były dwa powody, z jednej strony, nieporęczne komendy, które kierowcy musieli zapamiętywać, a z drugiej strony, niedopracowane technologie rozpoznawania mowy.

Jednakże obecnie, dzięki postępowi technologicznemu i współpracy firm takich jak TomTom i Microsoft, doświadczenie sterowania głosowego w samochodach przechodzi rewolucję. Innowacyjne podejście oparte na sztucznej inteligencji sprawia, że kierowcy mogą korzystać z bardziej naturalnych komend, co przekłada się na znaczne ułatwienie i poprawę jakości interakcji z pojazdem. Wdrażane aktualnie rozwiązania pozwalają na płynną rozmowę z samochodem, eliminując wcześniejsze trudności związane z nieprecyzyjnym rozpoznawaniem mowy. Otwiera to nowe perspektywy dla przyszłości sterowania głosowego w motoryzacji, obiecując jeszcze bardziej zaawansowane i zintegrowane rozwiązania, które sprawią, że podróżowanie stanie się nie tylko bezpieczniejsze, ale również bardziej intuicyjne i komfortowe.

TomTom, renomowany producent sprzętu i innowacyjnych rozwiązań z zakresu geolokalizacji, ogłosił partnerstwo z gigantem technologicznym, firmą Microsoft. Ich wspólna inicjatywa skupia się na wdrożeniu korzyści płynących z generatywnej sztucznej inteligencji (AI) do globalnego przemysłu motoryzacyjnego.

Dzięki wykorzystaniu postępu firmy Microsoft w dziedzinie sztucznej inteligencji, TomTom z powodzeniem opracował innowacyjnego, w pełni zintegrowanego asystenta konwersacyjnego dla pojazdów, opartego na zaawansowanej sztucznej inteligencji. Ten nowoczesny system umożliwia znacznie sprawniejszą interakcję słowną między kierowcą a pojazdem. Jego główną funkcją jest umożliwienie zaawansowanej komunikacji głosowej z systemami informacyjno-rozrywkowymi oraz sterowaniem pojazdem. Kierowcy teraz mają możliwość płynnej rozmowy ze swoim pojazdem, pytając asystenta opartego na sztucznej inteligencji o nawigację do określonej lokalizacji, znalezienie przystanków w trakcie trasy oraz wykonanie poleceń za pomocą komend głosowych. Dzięki temu innowacyjnemu podejściu do interakcji kierowca-pojazd, doświadczenie podróżowania staje się jeszcze bardziej intuicyjne i komfortowe.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *